ستاره مارکت ، اولین و بزرگترین هایپر مارکت آنلاین لوازم بله برون، عقد و عروسی
رسومات مراسم بله برون برای خانواده داماد

رسومات مراسم بله برون برای خانواده داماد نظرات و کامنت ها

یکی از رایج ترین و در عین حال مهمترین رسومات مراسم بله برون بردن هدیه به خانه عروس است. در شهرهای مختلف ممکن است برخی رسومات متفاوت باشد. ولی تعدادی از رسومات بله برون در اکثر مناطق به صورت یکسان برگزار میشود. هدیه بله برون عموما شامل قواره پارچه پیراهن مجلسی برای عروس (می‌توان به جای پارچه، لباس آماده مجلسی نیز هدیه برد) چادر عروس، یک جلد قرآن مجید، انگشتر نشان بله برون و کله قند است.

هدایای بله برون

.هدیه مراسم بله برون باید با سلیقه خاصی تزئین شده باشد. اغلب خانواده های خوش ذوق و سلیقه تزئین آن را به گل‌فروشی که از آن گل بله برون را میخرند میسپارید

یکی از ارکان مهم و در عین حال جذاب جشن، گل بله برون است. شما باید یکی از زیباترین سبد گل‌ها را انتخاب کنید. با توجه به شناختی که از سلیقه عروس خانم به دست آوردید بهتره سبد گل را با سلیقه خود و عروستان انتخاب کنید. سبد گل را به نوعی تزئین کنید که بتوان حلقه بله برون را میان گل‌ها جاسازی کرد. در این مراسم اغلب به جای شیرینی سفارش کیک متداول میباشد. کیک بله برون بهتر است نشانه‌هایی از این مراسم خاطره‌انگیز داشته باشد. ترجیحا با رنگهای صورتی، نباتی، طلایی، لیمویی و سفید تزئین شده باشد و اغلب با رنگ لباس عروس خانم هماهنگی دارد.

و اما هیجان انگیز ترین قسمت این مراسم بعد از انجام صحبتها و گرفتن بله از عروس خانم، نشان کردن عروس خانم هست که باید با اجازه از پدر عروس حلقه نامزدی را به دست عروستان کنید. حلقه نشان یا نامزدی عموما دخترانه و ظریف است و به نسبت حلقه عقد سبکتر در نظر گرفته میشود. حلقه نشان بله برون اکثرا به صورت تک نگین و بسیار ساده است. بهتر است عروس قبل از مراسم آن را ندیده باشد و این حلقه به سلیقه داماد تهیه شده و برای عروس خانم آورده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0